Pompy Ciepła

Ekologiczne i wydajne rozwiązanie grzewcze dla Twojego domu

Darmowa energia
Pompy ciepła dla Ciebie

Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje energię z otoczenia (powietrza, wody, gleby) do przekazywania ciepła z jednego miejsca do drugiego. Urządzenie działa w ten sposób, że pobiera ciepło z zewnętrznej przestrzeni o niskiej temperaturze i przekazuje je do wewnętrznej przestrzeni o wyżej temperaturze, czyli do systemu grzewczego. Pompa ciepła to jeden z najczęściej wykorzystywanych systemów do ogrzewania domów i obiektów komercyjnych. Posiada wiele zalet, a jedną z nich jest ekologiczny charakter – nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery i wykorzystuje odnawialne źródła energii.

Oferujemy kompleksowe systemy ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Współpracujemy ze znanymi i cenionymi markami, takimi jak: Panasonic, LG, Hisense.

Oferujemy możliwość przyłączenia do systemu kolektorów słonecznych.

Pomagamy w uzyskaniu dotacji z programu „Czyste powietrze”. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Pompy ciepła

Pompy ciepła cieszą się ogromną popularnością ze względu na to, że mają pozytywny wpływ nie tylko na portfel właścicieli domów, lecz także na środowisko naturalne. Właśnie dlatego wiele programów, z których można uzyskać dofinansowanie przedstawia pompę ciepła jako najlepszy system grzewczy do domów i budynków komercyjnych.

Pompy ciepła mają bardzo wysoką efektywność energetyczną, przekształcając dostarczaną energię elektryczną na większa ilość energii cieplnej. Pomagają zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi! Dzięki temu koszty eksploatacyjne są znacznie niższe. Koszty instalacji mogą wydawać się wysokie, ale pompa ciepła wymaga niewielkich nakładów na eksploatację. To zdecydowanie przekłada się na widocznie niższe rachunki za prąd. Warto pamiętać także, że jest to inwestycja na nawet kilkadziesiąt lat, ponieważ pompy ciepła się wytrzymałe i mają długi okres użytkowania. Właściwie zainstalowane i regularnie serwisowane posłużą przez naprawdę wiele lat!

Właściciele domów zachęcani są do wyboru pompy ciepła ze względu na jej przyjazny środowisku charakter. Ponieważ pompa ciepła nie spala paliw kopalnych – nie emituje dużych ilości CO2, a dzięki temu przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. System bez spalania paliw to także brak szkodliwych substancji, dymu czy spalin, co pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców i bezpieczeństwo pożarowe. Istotne może okazać się również to, że pompy ciepła są ciche w działaniu, nie generują uciążliwego hałasu i nie przeszkadzają w odpoczynku w domu ani w pracy w biurze.

Realizacje

bill-mead-wmaP3Tl80ww-unsplash

Uzyskaj darmową wycenę

Scroll to Top
Zadzwoń
Przyjedź